Video poradniki – Linux Ubuntu

)

Ponoć jedną z idei Open Source (Wolnego Oprogramowania) jest dzielenie się z innymi zdobytą w tym zakresie wiedzą i w związku z tym i ja doszedłem do wniosku, że po kilku latach „dłubania” w Linuksie nadszedł czas na podzielenie się czymś z moimi potencjalnymi czytelnikami.

Zbliża się wielkimi krokami Kwiecień i w związku, że wielu z was pozostanie na łasce „złych hackerów” gdyż MS zakończy wsparcie dla Windows XP, czas na zaprezentowanie jakiejś alternatywy.
Właśnie „jakiejś”, ale jakiej?

Ano takiej, przez którą nie będziecie zmuszeni do zakupu nowego komputera, aby korzystać z nowego systemu operacyjnego.
Najlepszą i myślę jedyną alternatywą w tym przypadku będzie nic innego jak Linux. W związku z tym postanowiłem przybliżyć Wam moi drodzy czytelnicy system operacyjny Linux Ubuntu od Canonical.
Obecnie jest to najpopularniejsza dystrybucja Linuksa i posiada najlepsze wsparcie, jeżeli chodzi o komputery osobiste i rządzenia mobilne.

Będzie to seria filmików zamieszczona na moim kanale na You Tube i przerobimy w niej instalację, konfigurację systemu, instalowanie oprogramowania, metody pracy z Terminalem oraz rozwiązywanie problemów.

Moim zamiarem nie jest tylko ograniczenie się do tej jednej dystrybucji Linuksa, jaką jest Ubuntu, ale też kilku innych najpopularniejszych, tj. Debian, Mint czy Fedora.
Postaram się również wam zaprezentować możliwości wolnego oprogramowania dostępnego domyślnie na Linuksa na własnych przykładach, oraz doświadczeniu innych.

A więc zapraszam do oglądania pierwszego odcinka z serii Ubuntu i do komentarzy.

Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.