O mnie

Ukończyłem „HNC Web Development”, a obecnie kończę “HND Software Development” w West College Scotland. Jak nazwa wskazuje tu się uczę i egzystuję w tym pięknym kraju, jakim jest Szkocja.

W najbliższej przyszłości zamierzam też zdać egzamin Linux LPI i może przy pomyślnych wiatrach jeszcze dodatkowo RHCSA.

Jestem niepoprawnym entuzjastą Open Source, a w szczególności wszystkimi zagadnieniami związanymi z systemem operacyjnym GNU/Linux. Stąd pewnie te szczególne zainteresowanie by zostać administratorem.
Oczywiście IT nie wypełnia mi całego życia, gdyż są w życiu także obowiązki związane z rodziną i pracą.

Z moich „koników” wymieniłbym jeszcze ogromne zamiłowanie do boksu, MMA, łażeniu po górach i survialu (tak jestem ogromnym fanem gościa o imieniu Bear Grylls). Sporo lat też spędzałem na siłowni, lecz kontuzje i problemy ze zdrowiem, które się pojawiły przez ostatnie lata nie pozwalają mi już na kontynuowanie moich pasji z tym związanych.

Grywam też w gry o ile mi na to „siły wyższe” w postaci żony zezwolą. Moje ulubione gatunki to RPG, symulatory i czasami strategie. Kocham GTA, ale i grywałem w The Sims 3. Oj dziwne uczucie mieć ponad trzydziechę na karku i pykać w simsy;), no, ale zdarza się nie tylko mnie z tego, co się orientuję. Pociesza mnie fakt, że takie gry wychodzą z głów i spod rąk ludzi mniej więcej w moim wieku.

Na tym blogu będę męczył Was moimi pasjami szczególnie związanymi z Open Source i tego typu sprawami, a więc zapraszam serdecznie.
Jeżeli ktoś z moich czytelników ma jakieś pytania proszę się śmiało kontaktować.